הרצאות חינוך

הרצאות, סדנאות והשתלמויות למורים, לרשויות ולהורים

1. לומד עצמאי: מודל פתיב"ר
איך לעודד מוטיבציה ללמידה עצמאית, פעילה ומעורבת?

מבוגרים וילדים לומדים בכוחות עצמם כל מיני דברים כל הזמן. אבל איך בעצם זה קורה? מהם המרכיבים של למידה עצמאית מוצלחת? בשביל להבין את זה פיתחתי מודל שאני קוראת לו פתיב"ר, שעוזר להמשיג את מה שמתרחש בתהליך הלמידה ואפשר לתכנן איתו תהליך למידה עתידי או לבחון בעזרתו תהליכי למידה קיימים כדי לעמוד על טיבם ולשפר אותם במידת הצורך.
***מתאים להורים ולצוותי חינוך

2. הוראה דיפרנציאלית
איך נלמד כדי לאפשר למידה מותאמת אישית?

המילה האחרונה בעולם ההתחדשות בחינוך היא פרסונליות – למידה המותאמת אישית לצרכים, ליכולות ולשאיפות של כל תלמיד/ה. אבל איך אפשר לעשות את זה במערכת שבה מורה אחת אחראית על כל כך הרבה תלמידים בו-זמנית? והאם כל הפרסונליות הזו לא נוגדת את הצורך ברכישת מיומנויות כגון עבודת צוות ושיתופיות? איך מתמודדים עם האתגר בתי ספר פורצי-דרך בעולם?

3. מודל פמ"ע: פדגוגיה מוטת עתיד? או עבר?
מה הקשר בין מודל הפמ"ע לבין בית המדרש של פעם? ולמה זה טוב?

אגף מו"פ ניסויים ויוזמות של משרד החינוך פרסם מודל שממפה את מגמות ההתחדשות בעולם החינוך: פרסונליות, שיתופיות, גלוקליות, אי-פורמליות, תמורתיות ותכלול. זה נשמע מסובך ואולי אפילו מרתיע, אבל האמת היא שיש שורשים עמוקים למודל הזה בחינוך היהודי הבית-מדרשי של פעם. איך זה יכול לעזור לנו להעז ולצאת לדרך בהובלת שינוי בית-ספרי?

4. חינוך ודמוקרטיה
איך לשלב יסודות דמוקרטיים בחינוך הציבורי?

בחירה, חונכות, שוויון, הערכה דיאלוגית, קהילתיות, רב-גילאיות – כל אלו הם עקרונות מנחים בחינוך הדמוקרטי. איך אפשר לשלב אותם במערכת החינוך הציבורית, כדי לשפר את האווירה בבתי הספר ולקדם אותם לכך שיתאימו לילדי המאה ה-21?

5. אבל איך הם יסתדרו בצבא?
כל התשובות לשאלות ששואלים אותי כאמא לילדים בבי"ס דמוקרטי

שוקלים לשלוח את הילדים ללמוד בבית ספר דמוקרטי? איך להתכונן וממה להיזהר? ולמי זה מתאים בכלל? מבוסס על ניסיון של 20 שנה כאמא ל-5 בביה"ס הדמוקרטי במודיעין, ועל היכרות עמוקה עם התאוריה והמעשה של החינוך הדמוקרטי. לא לבעלי לב חלש! 
***מפגש בסגנון התוכנית "סליחה על השאלה" (כאן 11)

6. יתרונות הרב-גילאיות בחינוך
איך למידה רב-גילית יכולה להפוך לגיים-צ'יינג'ר בבית הספר

האם כל הילדים שנולדו באותו שנתון באמת חייבים ללמוד ביחד את כל המקצועות? ומה יש בה בלמידה הרב-גילית שמשנה את כל האווירה הבית-ספרית? סיפורים אמיתיים מבתי"ס בארץ ובעולם ורעיונות מעשיים ליישום.

7. בחירה בחינוך
איך להכניס יסודות של בחירה לסדר היום הבית-ספרי?

בתי ספר רבים ברחבי העולם הבינו שכדי לעודד מוטיבציה פנימית ללמידה ולקיחת אחריות אישית של התלמידים על הלמידה שלהם, חיוני לאפשר ניהול זמן אישי יותר והוספת אפשרויות בחירה בהיבטים שונים של סדר יומם של מורים ותלמידים. איך עושים את זה נכון?

8. שיתוף תלמידים
איך נעודד תלמידות/ים למעורבות כאן ועכשיו?

ועדות תלמידים, פרלמנט בית-ספרי, ילדים מלמדים ועוד דוגמאות לדרכים יצירתיות שבהן בתי ספר בעולם מזמנים לתלמידים אפשרויות להשפיע על סדר היום, לקחת אחריות ולהיות שותפים לעיצוב הקהילה והחברה שמסביבם.

9. שיתוף הורים: לא על הוועד לבדו
מה מקומם של ההורים בבית הספר?

שיתופי פעולה בין מורים להורים חיוניים לרווחת ולהצלחת התלמידים. דומה שכולם מסכימים על כך. אבל למה זה כל כך מפחיד את שני הצדדים? והאם ועד או הנהגת הורים הם הדרך היחידה? אולי אפשר לעשות את זה אחרת? ומה קורה בעולם?
***למורים, הורים, רשויות

10. בואו נדבר: חברותא, מעגלי שיח ועוד…
איך לנהל שיעור שבו כולם מדברים ולא רק המורה?

הטלפונים החכמים שינו לעד את האופן שבו אנחנו צורכים ידע. איך אפשר בכל זאת להפוך את השיעור למפגש שיש בו ערך מוסף לכל המשתתפים? כלים למורים שמוכנים לעשות את המעבר ממרצה שעומד/ת מול הכיתה למנחה שמלווה קבוצת לומדים שגם היא/הוא חלק ממנה.

רוצה להזמין אותי להרצאה/סדנה?
לא מצאת בדיוק את מה שחיפשת? 
אני כאן בשבילך –
 anatshapira@gmail.com
058-4242022

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s